Special Stories
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Just Role Play Game for all of us


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Sympathy for the Devil

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Sympathy for the Devil Empty Sympathy for the Devil Dum Aug 29, 2010 3:00 am

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

Simpathy for the Devil


Chapter one
Lucifer`s return


"Lucifer e liber si furios.Michael e inchis in cusca Diavolului.L`a posedat din nou.Au iesit din Iad.De data asta nu mai putem lupta impotriva lui.Trebuie sa`l eliberam pe Michael si sa`l gasim pe Dean Winchester.Castiel stie unde il putem gasi.Fara Michael,Dean Winchester nu ne mai e de niciun folos.Ce poate el sa faca acum?Trebuia sa`l accepte pe Michael atunci.Nu putem lupta impotriva lui.Nu se mai poate face nimic.De data asta a venit sfarsitul!’’


Astea erau lucrurile care se auzeau la radioul ingerilor.Tot Raiul vorbea despre asta.Dar nu numai Raiul si Iadul.Toti demonii vorbeau ca,conducatorul lor a invins.

-I`a adus inapoi!rosti Anna uitandu`se pe geam.
-Stiu!Castiel statea pe o canapea dintr`un colt al camerei.Dean a aflat despre asta?
-Nu stiu.Nu cred ca avea de unde si nu cred ca avea de la cine.Nimeni nu i`a putut da de urma!Datorita tie.Se incrunta timp de cateva secunde.Ai incercat sa`l suni?
-Are telefonul inchis.Scoase telefonul din pardesiu si`l puse pe masuta de geam din fata sa.
-Nu a fost suficient de puternic!zise Anna intorcandu`se catre Cass.Daca Dean il accepta pe Michael cand trebuia nu s`ar fi ajuns la asta.Lucifer a scapat din nou si o sa o patim cu totii acum.
-Ma gandesc cum va reactiona,cand o sa afle ca fratele sau e din nou….
-Costumul lui Lucifer?continua Anna.
-Da…

In Iad era harmalaie mare.Michael era captiv acum in cusca fratelui sau.Demonii ii dadeau tarcoale si il batjocoreau pe Marele Comandant al Ingerilor. Regii Iadului fusesera adusi inapoi de catre Lucifer.Alastair,Lilith,Azazel…erau doar cateva dintre numele celor care au fost adusi inapoi.
Ingerii nici nu indrazneau sa se apropie de portile Iadului.Comandantul lor avea sa putrezeasca acolo,deoarece nimeni nu avea curaj sa`l salveze.Michael ii luase locul lui Lucifer.Daca pentru cateva luni Apocalipsa fusese oprita,acum avea sa inceapa din nou.Iar de data asta,furia lui Lucifer putea distruge lumea.Putea distruge tot.Absolut tot.
Isi gasise o ascunzatoare buna.Nimeni si nimic nu indraznea sa se apropie de el.Nu si de data asta.Stirea evadarii sale,si a capturarii lui Michael avea sa se raspandeasca mai repede decat orice.Sam era cu el.Sau,Sam era el.Doar ca Lucifer avea acum mai multa putere asupra lui.Daca prima data reusise sa i se impotriveasca,acum nu mai avea putere sa o faca.Il purta la bal din nou.Sam reprezenta acum Recipientul Perfect.

2Sympathy for the Devil Empty Re: Sympathy for the Devil Dum Aug 29, 2010 5:09 am

ruffs

ruffs
My Best Friends
My Best Friends

trebuia sa scrii direct Mihail ca mna , uni nu se uita la serial si nu stiu ce naiba =)) fic frumossss, next

3Sympathy for the Devil Empty Re: Sympathy for the Devil Dum Aug 29, 2010 4:54 pm

MiSs BaBy JaNe

MiSs BaBy JaNe
The lonely one
The lonely one

well...marfa...adooor serialul asa ca o sa ma ai fan Laughing :X
sunt curioasa de ceea ce se va intampla...este foarte interesant ca ingerii nu au si ei un pic de curaj...astept sa-l vad pe Dean in actiune :X
neeeext! :*

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum