Special Stories
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Just Role Play Game for all of us


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Promisiune Interzisa

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Promisiune Interzisa Empty Promisiune Interzisa Mar Aug 31, 2010 6:59 pm

MysTiC.AnGel

MysTiC.AnGel
Moderator
Moderator

Asa ... personajele sunt Elena , Damon si Stefan , iar actiune se desfasoara in jurul lor si a lui Katherine . Acum ficul il scriu impreuna cu o fata pe nume Dya , fiecare scrie cate un capitol , sper sa va placa .Capitolele impare sunt ale mele .Sper sa va placa .

Capitolul 1 - Inceput
Ningea … un singur fulg de nea , o singura dorinta nemuritoare atarnata doar de un fir de ata si apoi sfarsit . Fulgii cadeau usor , parca ar fi fost o zi trista de iarna . Un vis frumos de basm care punea stapanire pe intreg tinutul .
O invaluiau pe Elena si I se asezau in palma . Ii aduceau amintiri , care canva fusesera realitate , dar apoi dispareau si numai ramanea nimic . Statea intr-o padure plina de copaci si privea ninsoara . Acum totul ii aducea aminte de el . Frigul castigase , totul era mort , fara viata si parca aducea numai durere in sufletul ei . Il simtea departe … il vroia alaturi dar nu putea . Pentru el Elena nu insemna nimic . Nici nu stia ca exista cineva care il iubeste cu adevarat . Ar fi vrut sa I se arate , dar nu avea curajul sa o faca . In continuare il urmarea si statea cu el fara sa stie . Dar azi.. azi nu putea . Pentru cateva clipe l-a pierdut si nu l-a mai urmarit . Era trista , suparata si aproape ca numai era ea .
Se uita in sus si se gandi din nou la el . Visa cu ochii deschisi la o zi in care vor fi alaturi unul de altul, atunci cand sufletele lor vor fi pline de caldura dragostei nemuritoare . Incerca sa isi faca curaj , sa creada in stelele cazatoare care implinesc dorinte si sa se duca dupa el .
Statea si admira peisajul , cand ninsoarea se opri . Totul era alb , era altfel si aducea un nou inceput . Pentru toti asta era acum inceputul . Elena isi dadu seama de asta , ridicandu-se de pe zapada si intra in casa . Era pustiu . Nimeni nu era acolo , nimeni cu care sa poata vorbi , nimeni cu care sa stea pe canapea si sa isi aduca aminte de trecut . Merse sus in camera ei , se aseza pe pat si isi lua jurnalul .
Se gandi putin , uitandu-se pe geam la ninsoarea care incepuse din nou si incepu sa scrie :
Draga jurnalule
Numai pot . As vrea sa fiu la el , sa-I spun tot . Poate o sa ma inteleaga . Il iubesc … si-l vreau .Nu stie nimic despre mine sau despre faptul ca l-am urmarit de cateva saptamani . Azi l-am pierdut . Plecase de acasa inainte ca eu sa ajung si nu am mai reusit sa-l gasesc . Parca ninsoarea l-a transformat intr-un fulg si l-a luat cu ea departe .
Incerc sa fac orice pot , insa tot imi aduce aminte de el . Cred ca ma voi duce dinnou acolo, sa vad daca s-a intors . O sa-I zic cine sunt si multe altele . Simt ca acum este momentul in care ma pot elibera de tot . Momentul in care ii pot marturisi tot ce am pe suflet acum .
Elena Gilbert 20 Decembrie 20:30 PM
Se ridica din pat , isi puse jurnalul pe noptiera si iesi in graba din camera . Trebuia sa faca asta acum . Pana nu se razgandea si va fi prea tarziu . Ajunse jos , era la fel de pustiu si se indrepta spre usa de la intrare . Cand sa o deschida , auzi batai in afara . Speriata din instinct se dadu putin inapoi si se gandi daca nu fusese doar imaginatia ei.
Deodata auzi zgomot si se intoarce usor , incercand sa-si faca curaj sa se uite . Inchise ochii , se intoarse si ii deschise .Pe canapeaua din fata ei era cineva . Statea cu privirea atintita spre ea , dar nu scotea nici un zgomot . Elena se dadu putin inapoi si incerca sa nu-l scape din priviri pe tipul din casa . Nu stia cine este , dar dupa ce il analiza putin cu atentie isi dadu seama imediat .Cel pe care il urmarise toata saptamana era acum acolo langa ea .

http://www.rpg-fans.forumz.ro

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum